
- Това събитие е минало събитие.
Какво да очакваме от ателието „Приказотерапия“?
Целта на ателието български език за бебета и малки деца е да събуди любопитството и интереса на малчовците и техните родители към българския език. Базирайки се на своите първични реакции бебета и малките деца опознават света без бариери с песни, движения и игри. Ателието дава възможност за спонтанна изява, заучаване на български песнички и стихчета като детска игра.
Всеки урок дава възможност на участниците да изберат своя роля, да танцуват, да пеят и се забавляват свободно. Бебетата и малките деца учат със своите преживявания, а знанията, които трупат остават в тяхната дългосрочна памет, защото методологията активира движения, изгражда образи – картини в паметта, а повторяемостта и възможността за изява на всеки, активира интереса. Малките творци опознават имената на своите приятели от цял свят, изпяват заедно въвеждаща песен, а в хода на уроците се запознават с членовете на семейството на български език, с частите на тялото, с хигиенните навици, с животните и звуците, които те издават. Родители, бебета и малки деца прекосяват разстояния и се озовават на различни географски точки из пределите на България. Уроците стимулират двигателната активност, фината моторика и речта. В напреднал етап се въвеждат звуците и буквите на азбуката.
След период на постоянство и стимулация в речта се оформят и първите думички на български език.
-
Има ли предварителни изисквания за участниците ?
Изисква се присъствие на родител или друг член от семейството. Желателно е той да е постоянен придружител на детето по време на обучението и да не се заменя от друг член на семейството, по възможност.
-
За кого е подходящо ателието "Приказотерапия"?
За бебета от три месечна възраст и малки дечица до две години.
-
Какво е времетраенето на ателието "Приказотерапия"?
Ателието по Приказотерапия ще се проведе в рамките на дванайсет седмици от ноември 2022 г. до януари 2023г. Заниманията ще бъдат по веднъж седмично в рамките на един астрономически час.астрономически час.
-
Какъв е крайният срок за записване?
Записвания за ателието по "Приказотерапия" ще се приемат най-късно до 25.10.2022 г. При сформиране на групите за ателието, ще информираме участниците за сроковете и условията за плащане.
Как се провежда ателието?
В рамките на всяко ателие има въвеждаща част, следва разработка поднесена с песни и стихове съобразно темите и финална част
Всички наши ателиета се провеждат изцяло онлайн.
Кога ще се провежда ателието български език за бебета?
- Във вторник от 16.00 ч. до 17.00 часа българско време
Ако този ден или час не са удобни за Вас, попълнете нашата анкета. Ние ще се постараем да предвидим и този времеви диапазон в близките месеци.
Консултациите по български език ще бъдат общо 2 за месеца и часовете на тяхното провеждане ще бъдат уговорени конкретно с всяко дете.

Яница Маринова
Яница работи активно с деца последните седем години. Тя е доктор по комуникации. Автор е на детски книги-игри. Провежда литературни, театрални и езикови ателиета. Има опит в работа с многоезични деца. Работи като учител във Великобритания и България. Ментор е на обучения за родители. Притежава опит в ранното чуждоезиково обучение. Автор е на късометражни филми.
Индивидуални консултации по български език
Всяко дете, което е записано в клуб по интерес в Web Читалище, има право на 2 консултации по български език са по 30 мин. всякa. Предвид възрастта на участниците в този конкретен случай от консултациите могат да се възползват по-големите каки или батковци. Ако нямат такива, цената на ателието ще бъда намалена.
Всички наши преподаватели по български език са филолози с дълъг опит в преподаването на български език като втори или чужд. За този клуб по интереси ще може да разчитате на:

Боянка Бобева
Живее и работи в град Ковънтри,обявен за Столица на Културата през 2021-2022 г. Съорганизатор е на Фестивал ,, Открий България '' за деца от български произход на възраст от 4 до 18 години. Работи в Българско училище ,, Васил Левски'' в Ковънтри, Великобритания, където учи децата на български език и предава българските обичаи и традиции.

Мартин Райчинов
Мартин Райчинов е магистър по Лингвистика в СУ "Св. Климент Охридски". Завършил е Българска филология с профил Педагогика, отново в СУ. Работата с езика винаги е била неговата страст и сила. Работил е дълги години в книгоиздаването. Бил е учител по български език на 5 и 6 клас в прогимназия в България. Освен това е бил преподавател на групи бежанци по практически български, с което е помогнал за успешната им адаптация в страна и на трудовия пазар.