
- Това събитие е минало събитие.
Какво да очакваме от ателието?
Ателието „Опознай родината“ или иначе казано история за деца билингви цели да ангажира вниманието на децата, като представи по интерактивен и забавен начин различни аспекти от историята и културата на България. Часовете в ателието ще опровергаят тезата, че историята е изтъкана само скучновати дати и събития. То ще потопи децата в приказни истории от миналото на България и ще ги запознае с различни порядки, обичаи и традиции на страната.
Курсът е разделен на теми, които целят да привлекат интереса на децата от различни възрасти със своето разнообразие и многопластовост.
-
Има ли предварителни изисквания за участниците ?
Няма специални изисквания за включване в ателието, от децата се очаква единствено да са любопитни към миналото, към историята, и към това да разберат как са живели баба им и дядо им, майка им и баща им.
-
За кого е подходящо ателието "Опознай родината си"?
Подходящо е за деца на възраст между 8 и 12 години, които владеят български език на високо ниво. По време на курса децата ще се запознаят с с някои стари думички, които вече постепенно изчезват от нашия език с оглед на технологичното развитие, на което сме свидетели.
-
Какво е времетраенето на ателието "Опознай България"?
Ателието по История за деца билингви ще се проведе в рамките на четири седмици през февруари 2023г. Заниманията ще бъдат по веднъж седмично в рамките на един астрономически час. Консултациите по български език са по 30 мин. всяка.
-
Какъв е крайният срок за записване?
Записвания за ателието по история ще се приемат най-късно до 27.1.2023. При сформиране на групите за ателието, ще информираме участниците за сроковете и условията за плащане.
Как се провежда ателието?
Всяка седмица ще се разглежда историческа, етнографска или културна тема. Децата ще се запознаят с различни аспекти от миналото на родината им. Целта да надхвърлим типичното преподаване на история за деца билигнви– в дати и събития. Чрез интерактивни упражнения, работни листове и забавни задачи всяко дете ще се запознае отблизо с интересни факти, личности, обичаи и практики, характерни за българското население в миналото. Ще се правят съпоставки с настоящето и с различни държави от Европа. Чрез ателието децата ще овладеят и придобият не само знания, но и важни умения за тези основополагащи години в образователния им път. Те ще имат свободата да задават въпроси, да споделят разсъждения, мисли и впечатления.
Всички наши ателиета се провеждат изцяло онлайн.
Кога ще се провежда История за деца билингви?
- Във вторник от 19.00 до 20.00 часа българско време
Ако този ден или час не са удобни за Вас, попълнете нашата анкета. Ние ще се постараем да предвидим и този времеви диапазон в близките месеци.
Консултациите по български език ще бъдат общо 2 за месеца и часовете на тяхното провеждане ще бъдат уговорени конкретно с всяко дете.

Станислава Груева
Станислава Груева завършва докторантура по история в Софийския университет “Св. Климент Охридски”. В професионален план е ангажирана с редица културни и образователни проекти, а личните ѝ интереси са свързани с пътешествия, опознаване на нови места и култури.
Индивидуални консултации по български език
Всяко дете, което е записано в клуб по интерес в Web Читалище, има право на 2 консултации по български език са по 30 мин. всякa
Всички наши преподаватели по български език са филолози с дълъг опит в преподаването на български език като втори или чужд. За този клуб по интереси ще може да разчитате на:

Боянка Бобева
Живее и работи в град Ковънтри,обявен за Столица на Културата през 2021-2022 г. Съорганизатор е на Фестивал ,, Открий България '' за деца от български произход на възраст от 4 до 18 години. Работи в Българско училище ,, Васил Левски'' в Ковънтри, Великобритания, където учи децата на български език и предава българските обичаи и традиции.

Мартин Райчинов
Мартин Райчинов е магистър по Лингвистика в СУ "Св. Климент Охридски". Завършил е Българска филология с профил Педагогика, отново в СУ. Работата с езика винаги е била неговата страст и сила. Работил е дълги години в книгоиздаването. Бил е учител по български език на 5 и 6 клас в прогимназия в България. Освен това е бил преподавател на групи бежанци по практически български, с което е помогнал за успешната им адаптация в страна и на трудовия пазар.