
- Това събитие е минало събитие.
Какво да очакваме от ателието?
Ателието по творческо писане на български език е насочено към развиването на уменията за свободно фантазиране, асоцииране и игра с думите и способността за комуникация. То включва в себе си техники, заимствани от психодрамата, социометрията и различните видове арт-терапии.
Целта на ателието е да подпомогне спонтанността, креативността и пълноценното изразяване на фантазиите и идеите, които ни движат, както и да научи децата да структурират и създават истински литературен текст. Едновременно с това ателието ще помогне на участниците да обогатят своята езикова култура и литературни познания.
В края на курса децата ще познават елементите на писане на български, ще са намерили свой собствен неповторим стил на изразяване и ще могат свободно да предадат виденията на въображението си.
-
Има ли предварителни изисквания за участниците ?
Ателието по творческо писане е насочено към развиването на уменията за свободно фантазиране, асоцииране и игра с думите и способността за комуникация. То включва в себе си техники, заимствани от психодрамата, социометрията и различните видове арт-терапии. Целта на ателието е да подпомогне спонтанността, креативността и пълноценното изразяване на фантазиите и идеите, които ни движат, както и да научи децата да структурират и създават истински литературен текст. Едновременно с това ателието ще помогне на участниците да обогатят своята езикова култура и литературни познания. В края на курса децата ще познават елементите на писането, ще са намерили свой собствен неповторим стил на изразяване и ще могат свободно да предадат виденията на въображението си.
-
За кого е подходящо ателието "Творческо писане"?
Ателието е подходящо за деца на възрааст от 12 до 18 години, които владеят езика писмено.
-
Какво е времетраенето на ателието "Творческо писане"?
Ателието по Творческо писане ще се проведе в рамките на месец ноември. Заниманията ще бъдат по веднъж седмично в рамките на един астрономически час.
-
Какъв е крайният срок за записване?
Записвания за ателието по Творческо писане ще се приемат най-късно до 25.10.2022 г.. При сформиране на групите за ателието, ще информираме участниците за сроковете и условията за плащане.
Как се провежда ателието?
Всички наши ателиета се провеждат изцяло онлайн.
Ателието по творческо писане на български език ще се проведе в рамките на четири седмици през ноември 2022 г.
- Заниманията ще бъдат по веднъж седмично в рамките на един астрономически час.
- Консултациите по български език са по 30 мин. всяка.
Кога ще се провежда творческото писане на български език?
- В неделя от 18,30 до 19,30 часа българско време
Ако този ден или час не са удобни за Вас, попълнете нашата анкета. Ние ще се постараем да предвидим и този времеви диапазон в близките месеци.
Консултациите по български език ще бъдат общо 2 за месеца и часовете на тяхното провеждане ще бъдат уговорени конкретно с всяко дете.

Марианна Георгиева
Тя е докторант по съвременна българска литература към СУ „Св. Климент Охридски“, изучавала е право, творческо писане, артистични психосоциални практики и психодрама, а към настоящия момент – психоанализа и групова анализа към Българското общество по групова анализа и групови процеси (БОГАГП) и Университет „Зигмунд Фройд“, Виена.
Индивидуални консултации по български език
Всяко дете, което е записано в клуб по интерес в Web Читалище, има право на 2 консултации по български език са по 30 мин. всякa
Всички наши преподаватели по български език са филолози с дълъг опит в преподаването на български език като втори или чужд. За този клуб по интереси ще може да разчитате на:

Боянка Бобева
Живее и работи в град Ковънтри,обявен за Столица на Културата през 2021-2022 г. Съорганизатор е на Фестивал ,, Открий България '' за деца от български произход на възраст от 4 до 18 години. Работи в Българско училище ,, Васил Левски'' в Ковънтри, Великобритания, където учи децата на български език и предава българските обичаи и традиции.

Мартин Райчинов
Мартин Райчинов е магистър по Лингвистика в СУ "Св. Климент Охридски". Завършил е Българска филология с профил Педагогика, отново в СУ. Работата с езика винаги е била неговата страст и сила. Работил е дълги години в книгоиздаването. Бил е учител по български език на 5 и 6 клас в прогимназия в България. Освен това е бил преподавател на групи бежанци по практически български, с което е помогнал за успешната им адаптация в страна и на трудовия пазар.